Close

V Poslanecké sněmovně se uskutečnil 2. ročník Dětské konference

29.3.2017

Za účasti politiků napříč politickými stranami proběhla 27. 3. 2017 již druhá Dětská konference v prostorách Parlamentu České republiky. Akce, kterou pořádal Nadační fond Modrá rybka ve spolupráci s poslankyní Helenou Langšádlovou a think-tankem TOPAZ, se zúčastnilo více než stovka dětí od 13 do 16 let ze dvou základních škol a tří gymnázií z Prahy a Středočeského kraje.

Děti a učitelé dostali za úkol připravit si pozměňovací návrhy k části školského zákona, který se týkal přijímacího řízení na střední školy. V hlavním zasedacím sále Poslanecké sněmovny si děti vyzkoušely práci poslance, projednaly návrhy jednotlivých škol a následně o nich hlasovaly. Z dvaceti předložených pozměňovacích návrhů se děti shodly na čtyřech.

V druhé části konference šest poslanců ohodnotilo snažení svých možných nástupců a přidali i něco ze svých bohatých zkušeností z lavic z českého i evropského parlamentu. Děti měly zvídavé dotazy a získaly tak lepší přehled o tom, co obnáší práce politika.

Akce se konala pod záštitou Heleny Langšádlové, která se k akci vyjádřila.

„Cílem setkání bylo dětem přiblížit práci poslanců na konkrétní části školského zákona, která upravuje přijímací řízení na střední školy. Tedy oblasti, která se jich bezprostředně týká. V diskuzi padala spousta i neotřelých nápadů, děti umějí skvěle argumentovat a mají své názory.“

Fotografie z akce naleznete ZDE.

Dětské konference se zúčastnili tito poslanci:

TOP 09
Helena Langšádlová
Nina Nováková
Karel Schwarzenberg

KDU – ČSL
Michaela Šojdrová

KSČM
Jiří Dolejš
Josef Šenfeld

ČSSD
Dana Váhalová


Ohlasy v médiích:

Česká televize – Zprávičky (od času 1:50)
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10265744641-zpravicky/217411000160328

Rádio Impuls