Close

Historie

  • 2006 – Lucie Lišková v rámci SHM Klubu Praha-Kobylisy založila soutěž „To je hlína“. 1. Výstava byla  v garáži u Kostela sv. Terezie v Praze 8 – Kobylisích.
  • 2008 – Od tohoto roku soutěž „To je hlína“ podporuje rozvojovou pomoc ve světě. Výtěžek z prodeje výtvarných děl se věnuje na rozvoj vzdělávání dětí v rozvojových zemích. Probíhá 1. aukce a peníze se posílají do dětského domova ve Východním Timoru.
  • 2009 – Do soutěže vstupuje Pavel Anděl, podílí se na produkci soutěže, moderuje Slavnostní zakončení a dobročinné aukce, přivádí do soutěže známé osobnosti z veřejného života.
  • 2011 – Přechází soutěž pod Salesiánský klub mládeže Praha – Kobylisy a rozšiřuje se o akci Dnes jím jako….. (podpora dobrovolnictví ve světě ve spolupráci s Sadba o.s.).
  • 2012 – Soutěž se rozrůstá o další soutěžní obory – film, divadlo, fotografie.
  • 2013 – Podzim – přechází soutěž „To je hlína“ pod NADAČNÍ FOND MODRÁ RYBKA. Soutěž se rozrůstá o další  kategorii – literární část.
  • 2016 – Doprovodnou akcí se stává Dětská konference v Poslanecké sněmovně

„To je hlína“ vystavovala v: Salesiánském divadle, Chaberský dvůr, Ministerstvo kultury-Nosticův palác, kavárna „Máme otevřeno“, Švandovo divadlo, kavárna Nona – Národní divadlo, Muzeum Kampa – Sovovy mlýny, Rock café, Malostranská beseda.

Jednotlivé obory mají své patrony z řad známých osobností z uměleckého života.
V minulých letech patrony byli: Milan Cais, Frederiko Diaz, David Prachař, Jindřich Štreit, Pavel Zedníček a Šimon Caban, Robert Vano, Jiří Dědeček, Andrea Forsterová-Stříbrná,

Každý ročník má i záštitu. V minulých letech záštitu udělili: Václav Malý, Karel Herbst, Helena Třeštíková, Karel Schwarzenberg a v roce 2013 radní MHMP JUDr. Helena Chudomelová.

Na slavnostním zakončení vystupovali: Jan-Matěj Rak, Jaroslav Svěcený, Tam Tam Batucada, Marta Topferova, Wabi Daněk, Jiří Dědeček.

Soutěže se zúčastňuje průměrně 30 dětských kolektivů z celé české republiky. Vystavujeme cca 150-200 výtvarných a keramických děl, celkem se soutěže zúčastní cca 300 dětí a mládeže do 26 let.